Części zamienne do rębaka

Części zamienne do rębaka

Rębak to maszyna, która służy do rozdrabniania na mniejsze części fragmentów drewna, gałęzi, kory i innych elementów ubocznych, uzyskiwanych w trakcie procesu pozyskiwania i przerobu drewna. Rębak do drewna znacznie skraca czas pracy z materiałem drzewnym, oferując gotowy materiał w dużej ilości. Co więcej materiał uzyskiwany z pracy rębaka jest bez problemu wykorzystywany przy przerobie na papier, może być wykorzystany jako ściółka, wypełnienie rabat ogrodowych czy opał.

części zamienne do rębaka
części zamienne do rębaka

Rodzaje rębaków do drewna

Rębaki do drewna to dość niejednolita grupa maszyn, które można podzielić ze względu na różne parametry Jednym z częściej wykorzystywanych podziałów jest ten ze względu na zastosowany mechanizm tnący. W takim przypadku można wydzielić rębaki tarczowe i bębnowe. Przy rębakach tarczowych noże do rozdrabniacza gałęzi poruszają się po jednej płaszczyźnie, a przy rębakach bębnowych noże osadzone są na walcu.

Rębaki do drewna można podzielić również ze względu na źródło napędu, dzięki czemu będziemy mogli wyróżnić rębaki spalinowe, rębaki zasilane z mocy ciągnika tzw. WOM oraz rębaki elektryczne. Modele z pierwszego i drugiego typu są większe, cięższe i mają dużo większe moce przerobowe. Wykorzystuje się je w dużych przedsiębiorstwach drzewnych, o sporym przerobie lub w momencie gdy potrzebny jest mobilny rębak na miejscu pozyskania drewna. Rębaki elektryczne są mniejsze, słabsze i lżejsze, co nie znaczy jednak że nie nadają się do wykorzystania przemysłowego.

Części zamienne do rębaka

Poszczególne części zamienne do rębaka powinny być równie skrupulatnie wybierane co typ rębaka. Niezależnie czy zdecydujemy się na rębak spalinowy czy elektryczny warto jest zwrócić uwagę na niektóre części zamienne do rębaka, które mogą zapewnić szybszą i wydajniejszą pracę, a także umożliwić zachowanie odpowiednich procedur BHP w pracy.

Istotne jest aby rębak miał, poza lejem podawczym, także wałki wprowadzające, stabilizujące wprowadzany materiał drzewny, a także obrotową rurę wyrzutową, która bez przestawiania całego rębaka umożliwiałaby przeładowywanie. Firma Remet CNC Technology oferuje profesjonalne rębaki i rozdrabniarki do drewna, a także specjalistyczne części do tych urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!