Łuparka do drewna

Przygotowanie drewna opałowego w oparciu o tradycyjne narzędzia, takie jak siekiera czy klin jest pracochłonny i długotrwały. Wiele osób chętnie oszczędziłoby sobie wysiłku i czasu, korzystając z udogodnień technicznych jakie oferuje rynek. Łuparka do drewna to świetne rozwiązanie, znacznie skracające czas przygotowania nie tylko poszczególnych partii opału ale i całego zapasu na sezon grzewczy. Zakup łuparki nie jest jednak tani, dlatego większość osób rezygnuje z takiego pomysłu, zwłaszcza, że w przypadku osób prywatnych, posłuży im ona tylko raz w roku.

łuparka do drewna
łuparka do drewna

Łuparka do drewna

Łuparka do drewna to maszyna, która jest w 90% wykorzystywana przez profesjonalistów i firmy produkujące drewno opałowe. W przypadku łuparki do drewna, nadmierna oszczędność przy wyborze modelu i typu nie jest jednak polecana.

Łuparka do drewna ma przede w wszystkim odciążyć mięśnie osoby przy niej pracującej, zapewnić jej także stałą i bezpieczną postawę, która zapobiegnie problemom z kręgosłupem w przyszłości. Jeśli dana łuparka do drewna będzie wybrana nierozważnie, tylko z uwzględnieniem kosztów, może okazać się, że będzie zbyt słaba do większości kawałków drewna.

Źle dobrana łuparka do drewna nie tylko nie będzie w stanie efektywnie pracować, ale także zużyje się znacznie wcześniej, na co będzie miało wpływ użycie nieodpowiednich i mało wytrzymałych materiałów. Wybierając profesjonalna łuparkę do regularnej pracy warto jest kierować się przede wszystkim jej parametrami i renomą, a nie tylko samą marką producenta.

Jaką łuparkę do drewna wybrać?

Najważniejszym elementem na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze łuparki do drewna jest jej siła nacisku. Od niego będzie zależało, jak dobrze łuparka będzie sprawdzać się w pracy. Parametry siły nacisku są szczególnie ważne, jeśli zakładamy prace na drewnie twardym, jak jesion, buk czy grab. W przypadku tych gatunków drewna potrzebujemy dużej siły nacisku a także dobrych materiałów z jakich tworzona jest maszyna, gdyż przy drewnie tego rodzaju następuje dużo szybsze zużycie. Zdecydowanie mniejsze wymogi wytrzymałościowe oraz siły nacisku będą obowiązywały przy drewnie miękkim typu sosna czy brzoza.

Firma Remet CNC Technology to producent najwyższej jakości łuparek do drewna i rębaków. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!