Rębak do drewna

Wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie skutkuje powstawaniem i kontynuacją praktyk, które pozwalają na wprowadzenie proekologicznych praktyk w codzienne życie. Istotnym elementem funkcjonowania zgodnie ze środowiskiem jest odpowiednie podejście do kwestii opału. Coraz więcej specjalistów stwierdza, że wykorzystanie drewna, jest przejawem ekologii, gdyż jest to surowiec odnawialny i to w stosunkowo krótkich okresach czasu.

Materiał drzewny może być wykorzystany w 100%, nie ma potrzeby pozostawiania niewykorzystanych odpadów z produkcji. Nawet jeśli większa część pozyskanego drewna nie jest przerabiana na opał, w tym celu można wykorzystać pozostałości z pozyskania takie jak kora, gałęzie  czy pniaki, jak również pozostałości i produkty uboczne procesu produkcyjnego, np. trociny. Możliwości takie daje wykonywanie pelletu czy też brykietu opałowego.

rębak do drewna
rębak do drewna

Rębak do drewna

Do stworzenia pelletu, będącego jednym z tańszych sposobów na zapewnienie energii cieplnej jest niezbędny rębak do drewna. Ten typ maszyn jest dostępny zarówno w wersjach zaawansowanych technicznie dla profesjonalistów i dużych przedsiębiorstw drzewnych, ale można znaleźć bez problemu bardziej amatorskie wersje. Rynek oferuje całkiem szeroką gamę dość lekkich i poręcznych rębaków do drewna stworzonych specjalnie dla osób, które chcą stworzyć pellet bądź zrąbkę z własnego materiału.

Rębak do drewna jest w stanie także znacznie usprawnić prace w każdym ogrodzie. Nieważne czy chodzi o mały ogródek w mieście lub na przedmieściach, czy Duzy ogród na wsi. Rębak do drewna przyda się zarówno na małym, jak i dużym areale. Przede wszystkim dzięki szybkiemu, łatwemu i co najważniejsze mało wysiłkowemu sposobowi będziemy w stanie uporządkować ogród z pozostałości po zimowych i wiosennych cięciach.

Profesjonalne rębaki do drewna

Rozdrabniacze do drewna potrafią przerobić znaczne ilości materiału drzewnego w krótkim czasie, dlatego idealnie nadają się do pracy w lesie, parku czy sadzie. W ofercie firmy Remet CNC Technology znajdą państwo rębaki do drewna o różnej mocy i napędzane w różny sposób. Oferujemy rębaki elektryczne, spalinowe i rębaki na WOM. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!