Profesjonalny Rębak do cięcia gałęzi

Posiadanie sadu, lasu, czy dużego ogrodu wiąże się nie tylko z korzyściami, ale również z wieloma obowiązkami. Wszędzie tam, gdzie występuje duża ilość drzew niezbędne jest przeprowadzanie regularnych prac różnego typu. Należy do nich między innymi przycinanie gałęzi czy wręcz wycinanie cały drzew. Po ich przeprowadzeniu pozostaje spora ilość materiału drzewnego, który musi zostać uprzątnięty – najlepiej w sposób, który umożliwi jego wykorzystanie. Pocięte gałęzie i pnie można przerobić na dwa sposoby – na krótkie fragmenty służące jako opał, oraz na zrąbkę. W obu przypadkach pracę tę doskonale wykonają rębaki do gałęzi.

Czym są rębaki do gałęzi?

Rębaki do gałęzi to urządzenia, które pozwalają w szybki i bezpieczny sposób przerobić gałęzie i pnie drzew. Metoda działania jest bardzo prosta – po umieszczeniu w rębaki gałęzi trafia ona do mechanizmu tnącego, w którym specjalnie wyprofilowane noże tną drewno na krótkie kawałki lub zrąbkę. Przetworzony materiał drzewny zostaje odprowadzony na zewnątrz lejem wyrzutowym lub taśmociągiem. Pozwala to na wygodne umieszczenie przerobionego drewna w workach lub na przyczepie. Rębaki do gałęzi występują w różnych wersjach – jako rębaki walcowe i tarczowe (do zrąbki), a także ze względu na metodą zasilania – rębaki elektryczne, spalinowe i ciągnikowe (na WOM).

rębak do gałęzi

Zalety rozdrabniaczy do gałęzi

Rębak do gałęzi, mimo swojej wysokiej ceny, ostatecznie pozwala sporo zaoszczędzić. Ścinane drewno poddawane jest recyklingowi, dzięki czemu można zminimalizować wytwarzane śmieci i marnotrawstwo w gospodarstwie. Co więcej, rozdrobnione drewno jest świetnym materiałem do ogrzewania pomieszczeń. Posiadając tego typu rozdrabniacz do gałęzi, nie jesteśmy ograniczeni tylko do szczątków drzew z własnej działki, ale mamy wówczas też możliwość skupu ciętego drewna od innych.

Rębak do gałęzi wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest stabilny, wytrzymały i działa sprawnie przez długie lata. Rębak do cięcia gałęzi, w zależności od rodzaju, dzięki swoim ostrym nożom, pozwala rozdrobnić drewno o grubości pomiędzy 5 a 150 mm. Profesjonalny rębak do zrębki jest bezpiecznym i łatwym w użyciu sprzętem, znacznie ułatwiającym wiosenne porządki w sadzie, ogrodzie lub gospodarstwie.

rębaki do drewna i gałęzi

Jaki rębak do gałęzi wybrać?

To, na jaki rębak do zrębki się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od wielkości naszej działki i co się na niej znajduje. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość drzew, a więc ilość i grubość gałęzi, które będą wytwarzane przy ścince. Na podstawie tego możemy dokonać wyboru rębaka do gałęzi o odpowiedniej mocy

Równie istotny jest wybór rodzaju rębaka ze względu na sposób zasilania:

  • Rębaki ciągnikowe najlepiej sprowadzą się w przypadku rolników czy osób posiadających las;
  • Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest elektryczny rębak do cięcia gałęzi. To, że nie wytwarza on szkodliwych spalin jest szczególnie istotne w otoczeniu jadalnych roślin. Jego ograniczeniem jest jednak to, że wymaga on stałego dostępu do źródła prądu;
  • Rębaki spalinowe to najbardziej uniwersalnym rodzajem rozdrabniaczy do gałęzi – są mobilne i dysponują dużą mocą.

Rębak do gałęzi Remet CNC Technology

Firma Remet CNC Technology to renomowany, polski producent rębaków i rozdrabniaczy do drewna. W naszej ofercie znajdą państwo rębaki do gałęzi do traktora, spalinowe oraz elektryczne. Oferujemy produkty wykonane według najwyższych standardów – bezpieczne i wytrzymałe. Do każdego rębaka do gałęzi załączamy instrukcję obsługi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rębaków walcowych i tarczowych oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.