Rębak do grubego drewna

rębak do grubego drewna

Rębak do grubego drewna

Rębaki do drewna to urządzenia, które zrewolucjonizowały pracę przy porządkowaniu i przerabianiu materiału drzewnego w postaci gałęzi czy pniaków. Powszechnie są stosowane one w gospodarstwa rolnych, lasach czy sadach.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rębaków do drewna, które różnią się od siebie rodzajem napędu (silnik spalinowy lub elektryczny, wałek obrotu mocy) czy maksymalną grubością gałęzi.

Większość urządzeń, zwłaszcza te dostępne w dużych marketach budowlanych nie jest dostosowana do przerabiania twardego, grubego materiału drzewnego. Jeżeli chcemy nabyć rębak do grubego drewna należy więc zgłosić się do dobrego producenta tego rodzaju maszyn.

Rębak do twardego drewna

Jak wspomniano wcześniej rębaki do drewna dzielą się na różne rodzaje ze względu na napęd. Jeżeli chodzi o moc, a co za tym idzie zdolność cięcia grubych kawałków najlepiej sprawdzą się rębaki na WOM. Drugim rodzajem rębaków pod kątem mocy są rębaki spalinowe, natomiast relatywnie najsłabsze są rębaki elektryczne. Wybierając odpowiedni rębak do grubego drewna warto kierować się nie tylko parametrami cięcia podanymi przez producenta, ale całą charakterystyką. Przy cięciu grubego drzewna znaczenie ma bowiem również ilość noży, stabilność konstrukcji, a także kwestie bezpieczeństwa.

Mocne rębaki do drewna

Jeśli poszukujesz mocnych rębaków do grubego drewna to zapoznaj się z ofertą firmy Remet CNC Technology. Wśród naszych produktów znajdziesz urządzenia zdolne do cięcia drewna o średnicy do 20cm! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu!