Rozdrabniacz do gałęzi ciągnikowy

Koniec lutego i początek marca to najlepszy okres na przycinanie drzew w sadzie i w ogrodzie, a także na podcinanie krzewów i innych obumarłych, chorych, czy wymykających się spod kontroli roślin. Pozostałe z takich prac gałęzie stanowią niemały problem w aspekcie ich utylizacji. Są duże, ciężkie i nieporęczne, a w dodatku trudno się je zbiera. Stanowią one duży problem zwłaszcza w dużych lasach czy ogrodach, gdzie mogą utrudniać przejazd, stanowić zagrożenie czy przeszkadzać w innych pracach. Pomocny w zadaniu uprzątnięcia pozostałości po przycinaniu może okazać się rębak do traktora, czyli dołączany do pojazdu rozdrabniacz do gałęzi.

Rozdrabniacz do gałęzi ciągnikowy pozwala na znaczne ułatwienie i przyspieszenie prac. W bardzo krótkim czasie rębak do traktora potrafi przerobić znaczną ilość materiału drzewnego przy minimalnym zaangażowaniu pracy ludzkiej. Rozdrabniacz do gałęzi ciągnikowy jest bezpieczny i wydajny, jego używanie nie wymaga specjalnych umiejętności, podobnie jak konserwacja. Rozdrabniacz ciągnikowy doskonale nadaje się do pracy w trudnym terenie – dzięki napędowi za pomocą WOM może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie można dostać się ciągnikiem rolniczym.

Rębak ciągnikowy

Rębak ciągnikowy dostępny jest w różnych rozmiarach i wariantach, a profesjonalny sprzęt może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego niektórzy rolnicy i sadownicy decydują się na to, żeby samemu skonstruować rębak do drewna z części już posiadanych maszyn. Sieczkarnia do zielonki uzbrojona w ostrzejsze noże może dać sobie radę z niektórymi gałęziami. Nie jest to jednak zalecane wyjście, mimo na pozór kuszącej oszczędności.

Rębak samoróbka – dlaczego nie warto

Samodzielnie wykonany rębak do gałęzi bez własnego silnika to bardzo duże obciążenie dla silnika traktora. Oczywiście, można wykonać własną konstrukcję z napędem, ale jej cena będzie wówczas prawdopodobnie zbliżona to tej, którą trzeba zapłacić za oryginalny, nowy rębak do traktora. Zamiast tego, aby zaoszczędzić, możemy rozważyć kupno maszyny używanej. Przeważnie nie są one uszkodzone, a wymagają tylko poświęcenia odrobiny uwagi, aby podrasować mechanizmy i sprawdzić ostrza.

Rodzaje rozdrabniaczy do gałęzi ciągnikowych

W zależności od rodzaju, jaki wybierzemy, rębak ciągnikowy może mieć napęd spalinowy lub elektryczny i ciąć drewno o grubości od 5 do 150 mm. Pocięte kawałki drewna, rębak do gałęzi wsypuje na zamontowaną do traktora przyczepę. Każdy profesjonalny rębak do drewna wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów, zapewniając bezpieczeństwo i wytrzymałość oraz sprawną pracę przez długie lata. Wybierając rębak do traktora do swojego gospodarstwa należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość drzew, która się na nim znajduje, a co za tym idzie – ilość gałęzi wymagających podcinania.

Rębak do ciągnika firmy Remet CNC Technology

Firma Remet CNC Technology to renomowany, polski producent profesjonalny rębaków do drewna. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi rębaki do traktorów. Ich napęd przekazywany jest poprzez wał przekaźnika mocy z WOM ciągnika. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu!