Rębak na WOM

rębak na wom

Rębak na WOM

Przycinanie drzew i krzewów to niezbędny zabieg bez którego ciężko o to, by rośliny te rosły prawidłowo. O ile w małych ogródkach przydomowych nie ma większych problemów z ilością zebranego, niepotrzebnego materiału drzewnego to w dużych sadach i ogrodach ilość gałęzi może być problematyczna. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może stać się rębak na WOM.

Rębak na WOM

Czym jest maszyna określana jako rębak na wałek obrotu mocy? To nic innego jak tylko rębak, zasilany mocą pochodzącą z ciągnika, przekazywaną poprzez wałek transmisyjny. Maszyny tego typu to inwestycja, która pozwala oszczędzić znaczne ilości czasu i energii potrzebne na to aby przerobić zalegający materiał drzewny.

Rębak na WOM jest to maszyna o dość prostej konstrukcji, jednak wykonana samodzielnie, chałupniczymi metodami może znacząco obciążyć silnik traktora. Przeciążenia ponad możliwości wydajności ciągnika będą przekładać się na szybsze zużycie i awarie pojazdu

W wielu przypadkach dużo racjonalniejszy jest zakup nowej lub używanej, oryginalnej maszyny. Rębak na WOM może być zastąpiony także rębakiem spalinowym, zmniejszamy jednak w ten sposób mobilność maszyny, przy jednoczesnym zwiększeniu masy całkowitej.

Skorzystanie z własnej konstrukcji rębaka do ciągnika może być także niekorzystne ze względów bezpieczeństwa. Maszyny własnej produkcji nie spełniają norm bhp i w przypadku nieszczęśliwego przypadku, zwłaszcza gdy są wykorzystywane w przedsiębiorstwie, mogą przynieść całe mnóstwo formalno prawnych kłopotów.

Firma Remet CNC Technology oferuje profesjonalne rębaki do ciągników w różnych wariantach mocy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!