Rębak spalinowy

Rębak do drewna jest obecnie jednym z ciekawszych elementów wyposażenia każdego większego oraz mniejszego przydomowego ogrodu. W ofercie rynkowej znajdziemy jednak nie tylko amatorskie rębaki, wykorzystywane przez ogrodników amatorów, ale także duże maszyny wykorzystywane w przemyśle drzewnym, zarówno w miejscu pozyskania drewna, jak i w zakładach produkcyjnych i przetwarzających ten surowiec.

rębak spalinowy

rębak spalinowyRodzaje rębaków do drewna

Oczywiście w zależności od wykorzystania i przeznaczenia późniejszego surowca, poszczególne rębaki będą miały inną budowę czy zasilanie. Jednym z najprostszych sposobów podziału rębaków jest wyróżnienie ze względu na budowę mechanizmu tnącego. W takim przypadku można wyróżnić rębaki tarczowe i bębnowe, przy czym profesjonalni użytkownicy częściej decydują się na rębaki bębnowe, które mają większe możliwości przerobowe i są mocniejsze, zaś amatorzy celują w rębaki tarczowe, bez problemu radzące sobie z drobnymi drzewami i gałęziami.

Innym sposobem na rozróżnienie rębaków do drewna jest zastosowanie podziału ze względu na sposób zasilania. Dzięki takiemu podejściu można wyróżnić rębaki spalinowe, rębaki elektryczne czy też napędzane z tzw. WOM, czyli przez wał odbioru mocy z ciągnika. Dla użytkowników profesjonalnych oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie rębak z napędem WOM, gdyż tylko ten sposób zapewnia szybkie i w miarę skuteczne cięcie większego surowca drzewnego. Jednakże użytkownicy indywidualni, właściciele małych działek czy niewielkich ogródków przydomowych poradzą sobie z rębakiem elektrycznym.

Rębak spalinowy

Dla trochę większych ogrodów przydomowych, lasów czy parków w których sezonowo jest więcej pracy i pozyskuje się większe ilości odpadów drzewnych, np. gałęzi z sezonowych cięć warto jest zaopatrzyć się w rębak spalinowy. Mniejsze sady oraz ogrody z drzewami owocowymi również będzie dużo łatwiej utrzymać w odpowiednim stanie razem z rębakiem spalinowym.

Rębak spalinowy zwykle połączony jest z mechanizmem tarczowym, co pozwala na cięcie drobnych i średnio grubych gałęzi i odpadów drzewnych. Przy zakupie konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na wyposażenie w wałki wprowadzające oraz obrotową rurę wyrzutową, co może znacznie przyśpieszyć i ułatwić prace w ogrodzie.

Firma Remet CNC oferuje sprzedaż profesjonalnych rębaków do drewna, w tym rębaków spalinowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!