Rębaki elektryczne

Podczas wiosny, prac w ogrodzie gromadzi się naprawdę sporo. Jest to czas odnowy i rozkwitania, ale też największej ilości pracy – sprzątania, przesadzania, podcinania roślin, itp. Przy tak dużym natłoku pracy, warto zainwestować w sprzęt, który pomoże nam się ze wszystkim uporać. Dotyczy to szczególnie właścicieli dużych gospodarstw, np. rolników lub sadowników. Rębaki elektryczne do drzew to świetny sposób na poradzenie sobie z dużą ilością gałęzi, które wypada na wiosnę przyciąć praktycznie ze wszystkich drzew. Elektryczny rębak do gałęzi przydaje się w wielu różnych celach. Przede wszystkim ułatwia sprzątanie ściętych gałęzi, co jest często dość problematyczne ze względu na duże gabaryty i nieporęczne kształty ścinanego drewna. Z drugiej strony, rębaki elektryczne świetnie rozdrabniają gałęzie, tworząc idealne, poręczne drewno opałowe.

Zalety rębaka na prąd

Elektryczny rębak do drewna jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny niż spalinowy. Fakt, że nie wydziela on toksycznych spalin jest szczególnie istotny ponieważ używa się go w pobliżu jadalnych roślin. Rębak na prąd nie obciąża też zbytnio silnika traktora ponieważ ma własny napęd. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór maszyn; możemy dostać elektryczny rębak do gałęzi w bardzo zróżnicowanych cenach, wielkościach i stopniach wydajności. Oczywiście najlepiej zainwestować w jak najlepszą jakość, wówczas będziemy mogli cieszyć się poprawnie działającym sprzętem przez wiele lat.

Rębak na prąd poddaje ścięte drewno recyklingowi. Dzięki temu, nic w gospodarstwie się nie marnuje. Jest to ważne zarówno ze względów ekologicznych, jak i oszczędnościowych. Rozdrobniony materiał idealnie nadaje się do ogrzewania pomieszczeń. Oczywiście, elektryczny rębak do drewna nie należy do tanich sprzętów – może on kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, pozwalająca później zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Dlatego na rębaki elektryczne decyduje się obecnie coraz więcej firm oraz osób prywatnych.

W zależności od rodzaju, jaki wybierzemy, rębak ciągnikowy może mieć napęd spalinowy lub elektryczny i ciąć drewno o grubości od 5 do 150 mm. Pocięte kawałki drewna, rębak do gałęzi wsypuje na zamontowaną do traktora przyczepę. Każdy profesjonalny rębak do drewna wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów, zapewniając bezpieczeństwo i wytrzymałość oraz sprawną pracę przez długie lata. Wybierając rębak do traktora do swojego gospodarstwa należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość drzew, która się na nim znajduje, a co za tym idzie – ilość gałęzi wymagających podcinania.

Rębaki elektryczne Remet CNC Technology

Firma Remet CNC Technology jako producent rębaków do drewna swoim klientom oferuje między innymi rębaki elektryczne. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór rozdrabniaczy do drewna na prąd o różnej mocy i gabarytach. Zachęcamy do kontaktu w celu składania zamówień lub zadawania pytań.