Rozdrabniacz do drzewa

rozdrabniacze do drzewa

Rozdrabniacz do drzewa

Rozdrabniacz do drzewa jest cennym narzędziem znacznie przyśpieszającym pracę w ogrodzie. Niezależnie czy mamy do czynienia z małym ogródkiem na przedmieściach, działką czy też dużym sadem, rozdrabniacz do drzewa przyda się równie mocno. Przede wszystkim tego typu narzędzie skraca czas konieczny na prace porządkowe w ogrodzie. Jednocześnie znacznie zmniejszamy obciążenie wysiłkowe, transportowanie dużych i bardzo nieporęcznych gałęzi i innych odpadków drzewnych nie sprawia przy rozdrabniaczu już takich problemów. Na koniec rozdrabniacz do drzewa umożliwia zlikwidowanie dużych kompostowników i pryzm, które zarówno w małych, jak i w dużych ogrodach sprawiają sporo problemów logistycznych.

Rozdrabniacz do drzewa – rodzaje

Rozdrabniacz do drzewa ma bardzo prosta budowę i działanie. Standardowo maszyna tego typu składa się z podajnika wejściowego, komory tnącej i leja odprowadzającego powstała zrąbkę. Rozdrabniacz do drzewa dostępny na rynku może być zasilany energią elektryczną i te modele są polecane dla amatorów. Rozdrabniacze profesjonalne to zwykle maszyny spalinowe lub zasilane energią z ciągnika. Wykorzystuje się je powszechnie w przemyśle leśnym, a także w gospodarstwach rolnych, sadach czy parkach.

Poszczególne modele i typy rozdrabniaczy do drzewa mogą także różnić się mechanizmem tnącym. Jedne z popularniejszych rozdrabniaczy, wybieranych przez właścicieli małych ogródków to rozdrabniacze tarczowe, w których za cięcie materiału drzewnego odpowiadają noże umieszczone na wałku. Drugim typem rozdrabniaczy są maszyny z mechanizmem bębnowym, które pozwalają na uzyskanie większej siły tnącej i zwiększenia przerobu.

Przy wyborze konkretnego modelu warto także zwrócić uwagę na wałki podajnika, których montaż ułatwia znacznie pracę i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa pracy. Istotne może być także występowanie obracanego leja wylotowego, dzięki czemu możemy ukierunkować strumień zrąbki. Wśród akcesoriów do rębaków warto warto wymienić także stojak i worki BIG BAG czy workownice.

Rębaki do drzewa firmy Remet CNC Technology

Firma Remet CNC Technology oferuje profesjonalne rozdrabniacze do drzewa, które w szybki i wygodny sposób przerobią duże ilości drewna na krótkie kawałki bądź zrębkę. Poznaj naszą ofertę!