Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

Rozdrabniacz gałęzi z silnikiem spalinowym

Uporządkowanie drewna zalegającego po wycince drzew czy standardowym przycinaniu gałęzi może stanowić znaczne wyzwanie. Szczególnie w kontekście lasów, dużych gospodarstw rolnych czy firm zajmujących się przeróbką drewna istotne jest posiadanie odpowiednich maszyn. Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy stanowi jedno z ciekawszych urządzeń umożliwiających utrzymanie porządku w ogrodzie i sadzie przy jednoczesnym ograniczeniu wydatkowanej energii i czasu. Rozdrabniarki do gałęzi dostępne na rynku można podzielić na kilka kategorii, które związane mogą być ze sposobem zasilania czy wykorzystanym mechanizmem tnącym.

Rozdrabniarki do gałęzi – rodzaje

Ze względu na sposób zasilania można wyróżnić rozdrabniacze do gałęzi spalinowe, elektryczne i zasilane z ciągnika. Dobór odpowiedniego rozdrabniacza drewna uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb oraz możliwości. Urządzenia do rozdrabniania gałęzi różnią się od siebie mocą, wielkością, a także specyfiką. Dla osoby, która nie posiada ciągnika rolniczego, zakup rozdrabniacza drzewa na WOM będzie bezsensowny. Podobnie sytuacja ma się w przypadku rozdrabniacza do gałęzi elektrycznego – jeśli miejsce wykonywania pracy nie posiada dostępu do prądy, a my nie posiadamy agregatu prądotwórczego. Inny aspektem na który warto zwrócić uwagę jest ilość i grubość przerabianego drewna. Rozdrabniarki do gałęzi wykorzystywane jedynie dwa razy w roku do cięcia niezbyt grubych gałęzi nie muszą posiadać bardzo dużej mocy.

rozdrabniarka spalinowa do gałęzi

Elektryczny rozdrabniacz do gałęzi

Rębak elektryczny to urządzenie, które z reguły ma niewielkie gabaryty i jest lekkie. Niestety jego wykorzystanie ogranicza dość mocno konieczność posiadania źródła zasilania energią elektryczną. Elektryczny rębak sprawdzi się jednak idealnie w małych, przydomowych ogrodach, gdzie nie ma problemów ze znalezieniem gniazdka elektrycznego, długość kabla wystarczy do posprzątania całego ogrodu, a gałęzi nie są grube i nie ma ich dużo. Elektryczne rozdrabniarki do drewna z powodzeniem wykorzystywane są również w firmach, lasach czy większych gospodarstwach rolnych. Dopóki grubość przerabianego drewna nie przekracza zaleceń producenta, to rozdrabniacz do gałęzi elektryczny będzie funkcjonował w sposób niezakłócony.

Spalinowy rozdrabniacz do drewna i gałęzi

Jeśli jednak szukamy maszyny, która ma pracować regularnie, pod dużym obciążeniem i z daleka od źródeł energii, najlepszym rozwiązaniem będzie rozdrabniacz do gałęzi spalinowy. Rozdrabniacze tego typu są duże i są w stanie pracować bez przerw przez kilka do kilkunastu godzin dziennie. Co więcej rozdrabniacz do gałęzi spalinowy zwykle jest obliczony na konieczność mielenia większych fragmentów drewna i gałęzi, ma zatem dużą moc. Duża waga i spore gabaryty są rozwiązywane poprzez możliwość podpięcia maszyny do ciągnika lub samochodu, a jednocześnie rębak jest zupełnie samodzielny i nie potrzebuje zasilania ani z sieci, ani z pojazdu.

Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie najczęściej wybierane przez klientów. Jest to konstrukcja, która łączy w sobie mobilność oraz wygodę użytkowania. Do jego użycia nie ma potrzeby posiadania ciągnika rolniczego ani stałego źródła energii w postaci prądu, dzięki czemu jest on najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Spalinowy rozdrabniacz do drewna występuje w wielu różnych wariantach mocy, co pozwala na wybranie urządzenia skrojonego pod nasze potrzeby. Rozdrabniacze gałęzi spalinowe świetnie sprawdzą się zarówno w firmach, jak i do użytku indywidualnego.

rozdrabniarka spalinowa do gałęzi

Rozdrabniarka do drewna na WOM

Trzecim, a zarazem ostatnim rodzajem rozdrabniarek do gałęzi są urządzenia korzystające z mocy ciągników rolniczych poprzez wałek odbioru mocy (WOM). Urządzenia te dedykowane są w szczególności dla rolników, którzy zajmują się znaczną ilością zalesionego terenu. Rozdrabniarki do traktora doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach, są niezwykle wytrzymałe, wydajne i zdolne do rozdrabniania nawet grubych fragmentów drzew.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać?

Wybierając rozdrabniacz do gałęzi spalinowy dla firmy, czy to dla przedsiębiorstwa drzewnego, zakładu utrzymywania terenów zielonych czy dla rolnika lub sadownika warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich wyposażenie rozdrabniarki do gałęzi w podajnik umieszczony w leju, którym gałęzie przesuwane są do komory tnącej. Rozwiązanie to zwiększa wygodę ale i bezpieczeństwo pracy. Z kolei drugie ważne udogodnienie przy rozdrabniaczu spalinowym to obracany wylot z komory tnącej, który umożliwia dowolne ukierunkowanie strumienia pociętej już zrąbki.

spalinowy rozdrabniacz do gałęzi

Rozdrabniacze do gałęzi i drzewa spalinowe występują w dwóch wersjach – walcowej i tarczowej. Wersja walcowa przerabia gałęzie na krótkie kawałki, z kolei rozdrabniacz tarczowy na zrąbkę. W ofercie firmy Remet CNC Technology znajdą państwo profesjonalne rozdrabniacze do gałęzi spalinowe, ale również wersje elektryczne i na WOM. Zainwestuj w rozdrabniarki do gałęzi, które pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!