Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa

spalinowa rozdrabniarka do gałęzi

Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa

Regularne prace w ogrodzie generują spore ilości niepotrzebnego materiału ubocznego w postaci grubszych i cieńszych gałęzi. Chcąc utrzymać ogród w dobrym stanie systematyczne cięcia są niezbędne, co jednak robić z powstającymi, niechciany odpadami?

Jeśli mamy bardzo duży ogród możemy robić kompost, który jednak przy większej ilości gałęzi będzie zajmował dużo miejsca, i bardzo nieekonomicznie wpływał na wykorzystanie przestrzeni. Jeśli chcemy znacząco zmniejszyć powierzchnię kompostu lub w swoim ogrodzie nie mamy warunków do zrobienia sporej hałdy, warto jest zainwestować w rozdrabniarkę do gałęzi spalinową.

Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa

Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa to urządzenie tnące, które przekształca gałęzie, kawałki drewna i inne, zdrewniałe elementy naturalne w zrębki, czyli małe kawałki posiekanych gałęzi. Uzyskany w ten sposób materiał zajmuje niewiele miejsca i szybki sposób możemy utworzyć niewielką pryzmę. Dodanie tego typu materiału do tradycyjnego kompostownika pozwoli rozluźnić strukturę pryzmy i doda większej ilości próchnicy. Jednakże uzyskane w czasie pracy spalinowej rozdrabniarki do drewna zrąbki możemy wykorzystać także w inny sposób. Zrąbka ma bardzo dekoracyjny wygląd, świetnie sprawdzi się więc na rabatach, dobrze zastępując korę drzewną. Zrąbkę powstałą z pracy rozdrabniarki spalinowej możemy z powodzeniem wykorzystywać przy nasadzeniach iglaków ogrodowych, borówkach czy wrzosach i wrzoścach.

rozdrabniarka do gałęzi spalinowa

Budowa rozdrabniarki - jakie urządzenie wybrać?

Standardowo spalinowa rozdrabniarka do gałęzi składa się leja podającego, do którego wkładamy całe gałęzie, komory tnącej w które dochodzi do poszatkowania materiału drzewnego oraz leja, którym posiekany materiał jest wyrzucany na zewnątrz. Mobilne rozdrabniarki ogrodowe mogą posiadać specjalny kosz, do którego wpada uzyskana zrąbka, co znacznie ułatwia prace porządkowe.

Przy wyborze spalinowej rozdrabniarki do gałęzi warto zwrócić uwagę na wyposażenie konkretnego modelu w wałki podające, znacznie wspomagające pracę oraz podwyższające bezpieczeństwo pracy z rozdrabniaczem. Istotny jest także wspomniany już wyżej kosz lub przynajmniej obracany lej wylotowy, pozwalający na ukierunkowanie strumienia wypadającej z maszyny zrąbki.

Firma Remet CNC Technology oferuje profesjonalne rozdrabniarki do gałęzi. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia spalinowe, elektryczne oraz na WOM. Zapraszamy do poznania naszych produktów oraz do kontaktu w razie pytań!