Łuparka do drzewa

Łuparka do drzewa

Łuparka do drzewa to jeden z tych mechanizmów współczesnego świata, który pozwala na łatwe i szybkie zredukowanie kosztów, jakie generuje ludzka praca. Wykorzystanie łuparki do drzewa w przedsiębiorstwie drzewnym jest w wstanie o 80% przyśpieszyć czas przerobu surowca drzewnego. Jednocześnie z czasem, zaoszczędzona zostaje także siła pracownika, co wpływa na znaczne podniesienie wydajności pracy poszczególnych robotników. Istotnym elementem jest także możliwość zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy, zgodnych z wymogami bhp. Łuparka do drewna pozwala bowiem na zachowanie jednej, stojącej pozycji przy pracy.

Zakup łuparki do drewna, która spełni podstawowe wymogi jakościowe, konieczne do systematycznego wykorzystywania w przedsiębiorstwie nie jest tani, warto jest jednak zainwestować w dobry sprzęt, który zwrócić się później dłuższym i wydajniejszym okresem eksploatacji.

łuparka do drzewa

Łuparka do drzewa – jaką wybrać?

Wybierając łuparkę do drzewa dla przedsiębiorstwa warto jest zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Przede wszystkim istotna jest siła nacisku. Im twardsze drewno przerabia dana firma, tym większa siła nacisku jest niezbędna. Jeśli firma przerabia tylko miękkie drewno takie jak sosna czy topola może sobie pozwolić na zakup łuparki do drzewa o mniejszej sile nacisku.

Kolejnym parametrem jest napięcie zasilające, istotne jednak głównie dla łuparek elektrycznych. Całkiem praktycznym rozwiązaniem jest wybór urządzeń trójfazowych, które gwarantują użytkownikom większą moc, wymagają jednak innego typu gniazdek. Innym parametrem jest maksymalny do włożenie wymiar łupanego kawała drewna. Niektóre przedsiębiorstwa opierają swój cykl produkcyjny o duże gabaryty, inne pod łuparkę wstawiają fragmenty wcześniej podzielone na krótsze części.

Istotny jest także ciężar łuparki. Przyjmuje się, że im cięższa maszyna tego typu, tym jest ona solidniejsza i mocniejsza. Jednakże ciężar, a co za tym idzie i w wielu przypadkach –rozmiar łuparki do drewna należy dopasować do indywidualnych możliwości przestrzennych przedsiębiorstwa.

Łuparki i rębaki do drewna firmy Remet CNC Technology

Firma Remet CNC Technology to producent profesjonalnych urządzeń do przeróbki drewna  – rębaków i łuparek. W naszej ofercie znajdą państwo szeroki asortyment urządzeń o różnej mocy, dzięki czemu z łątwością wybiorą Państwo łuparkę dopasowaną do potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!