Rębak elektryczny

Rębak do drewna to urządzenie dzięki któremu możliwe jest rozdrabnianie różnych rozmiarów drewna. Wykorzystanie maszyny pozwala znacznie skrócić czas trwania pracy, zmniejszyć ilość potrzebnych, do wykonania tego samego działania, pracowników oraz oszczędzić ich zasoby energetyczne. Rębak pozwala podzielić kawałek drewna na mniejsze części, niezależnie od wymiarów początkowego materiału.

Rębak elektryczny

Wielu przedsiębiorców decyduje się na małe rębaki, których podstawową zaletą jest możliwość ręcznego przestawienia i użytkowania z różnych miejsc. Ograniczeniem mobilności w większości przypadków jest zasilanie, gdyż lekkie rębaki to zwykle rębaki elektryczne. Mimo zmniejszonych parametrów rębaki tego typu nadal mogą wykazywać sporą moc i być w stanie zutylizować zarówno grubsze, jak i cieńsze gałęzie. Przy zakupie rębaka elektrycznego do przedsiębiorstwa drzewnego warto jednak zwrócić uwagę na jego odpowiednią stabilność i spełnienie wszystkich wymagań bhp.

rębak elektryczny

Zalety rębaków do drewna

Rębak elektryczny może być wykorzystywany równie dobrze przez amatorów w przydomowych ogródkach. Sezonowe prace wymagają większych nakładów pracy, zaś gromadzone gałęzie niepotrzebnie zagracają, zwykle niewielkie ogrody. Wykorzystanie rębaka elektrycznego pozwala na szybkie uprzątniecie ogrodu przy jednoczesnym braku niepotrzebnych pryzm gałęzi i odpadków drzewnych. Mając rębak elektryczny w podręcznym wyposażeniu ogrodniczym można bez problemu przeprowadzać cięcia dekoracyjne znacznie częściej niż raz czy dwa razy do roku.

Jednocześnie z możliwościami kształtowania ogrodu zyskujemy dodatkową korzyść w postaci zrąbki. Materiał, który zostaje wytworzony w wyniku pracy rębaka można wykorzystać z powodzeniem do wzbogacenia kompostu. Zrąbka napowietrza i użyźnia pryzmę kompostownika, zapewniając nam darmowy i bardzo dobrej jakości wzbogacacz gleby w przyszłości. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie zrąbki. Może być ona podsypana pod krzewy i drzewa w ogrodzie, zastępując korę dekoracyjną. Zrąbka, podobnie jak kora pozwala na zakwaszenie gleby, dlatego też poleca się wysypywać ją przy nasadzeniach iglaków, wrzosach oraz pod borówkami.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Remet CNC Technology – wiodącego producenta profesjonalnych rębaków do drewna!