Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny

rozdrabniacz do gałęzi elektryczny

Rozdrabniacz elektryczny do drewna i gałęzi

Porządkowanie ściętych gałęzi, drzew czy krzewów i przerabianie ich na drobną zrębkę to doskonały sposób na zachowanie porządku w ogrodzie, lesie, parku czy sadzie. Przynajmniej dwa razy do roku – wiosną i jesienią – osoby dbające o drzewa wykonują prace porządkowe związane z roślinami. Choć ilość pracy różni się w zależności od przeznaczenia drzew, to w niemal każdym przypadku niezbędne jest przycinanie gałęzi czy porządkowanie tych, które spadły na ziemie wskutek działania wiatru czy innych uszkodzeń. Aby w wygodny sposób przygotować zrębkę najlepiej skorzystać z rozdrabniacza do gałęzi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, do cięcia i mielenia drewna. Jednym z najbardziej popularnych jest rozdrabniacz do gałęzi elektryczny, który z powodzeniem wykorzystywany jest zarówno w domach, jak i firmach. W jaki sposób jest on zbudowany, do czego jest przeznaczony i jak działa rozdrabniacz elektryczny do drewna?

Czym jest rozdrabniacz do gałęzi na prąd?

Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny, to obok rozdrabniarek spalinowych i ciągnikowych rodzaj urządzenia, które w szybki sposób tnie materiał drzewny na drobne ścinki. Pozyskanie zrębki bez wykorzystania rozdrabniarki jest niemal niemożliwe, dlatego urządzenia te powszechnie wykorzystywane są w lasach, parkach, gospodarstwach rolnych czy firmach zajmujących się przetwarzaniem drewna.

Rozdrabniacz elektryczny do drewna

Rozdrabniacze do gałęzi elektryczne to niezwykle wydajne urządzenia, które są w stanie przetworzyć znaczne ilości gałęzi czy pni drzew w krótkim czasie. Ich działanie oparte jest o mechanizm tnący wyposażony w system ostrzy, który napędzany jest za pomocą energii elektrycznej.

Rozdrabniacz gałęzi elektryczny działa na bardzo prostej zasadzie. Po uruchomieniu go umieszczamy gałęzi w leju wrzutowym, skąd drewno zostaje wciągnięte przez maszynę do systemu mechanizmów tnących. Następuje szybkie i precyzyjne cięcie, po czym rozdrabniacz do gałęzi elektrycznych wyrzuca zrąbkę lejem wyrzutowym. Co istotne rozdrabniacz na prąd pozwala na regulowanie grubości zrąbki wedle naszych potrzeb.

rozdrabniacz do gałęzi elektryczny

Zalety elektrycznych rozdrabniarek gałęzi

Rozdrabniarki do gałęzi elektryczne posiadają szereg zalet, które sprawiają, że są one opłacalną inwestycją. Po pierwsze ich wykorzystanie to znaczna oszczędność czasu i energii. Przetworzenie nawet dużej ilości zalegającego drewna zostanie wykonane w bardzo szybki, wygodny i bezpieczny sposób. Inną istotną zaletą rozdrabniarek do drewna jest otrzymana zrębka. Ścinki drewniane nadają się nie tylko na opał, ale również np. jako element dekoracyjnej podsypki pod rośliny w ogrodzie. Dzięki specjalnemu kominowi wylotowemu zrębkę w łatwy sposób zapakować na przyczepkę czy do worków. Rozdrabniacze do gałęzi elektryczne pozwalają więc oszczędzić czas, szybko uporać się z zalegającym drewnem, a także dostarczają materiału drzewnego, który można wykorzystać jako opał czy podsypka pod rośliny w ogrodzie.

rozdrabniacz gałęzi na prąd remet

Elektryczny rozdrabniacz do drewna firmy Remet

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo profesjonalne rozdrabniacze gałęzi elektryczne, które wykonane są według restrykcyjnych norm wyłącznie z najwyżej jakości materiałów. Naszym klientom oferujemy nie tylko profesjonalne urządzenia do rozdrabniania drewna, ale również fachowe doradztwo oraz gwarancję.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.